Цікаві місця

Мукачівський Замок «Паланок»

Дата запису: 2012-07-11

Автор статті: Іван Белей

Вперше фортеця згадується ще в IX столітті. Це було дерев'яне укріплення слов'янських племен. А ось в такому вигляді як сьогодні - замок виник наприкінці XVIIст.
Замок розташувався на горі висотою 68м над рівнем міста (місто 120м над рівнем моря).
Географічно він зайняв дуже вигідне положення на перехресті різних торгових шляхів країн західної Європи:
- 30-40 км від кордонів Угорщини та Словаччини (західна сторона)
- 65 км і ви вже в Польщі (північна сторона)
- 55 км до кордонів Румунії (південна сторона)
Але головне його призначення було охороняти кордони угорського королівства.

 
Читати далі...

Переглядів:
558
Рейтинг:



Центр Мукачево

Дата запису: 2012-07-12

Автор статті: Наталія Білак

На даху «Банка» впевнено на обох ногах стоїть Ференц ІІ Ракоці, до того ж опирається на плащ і на всякий випадок прив’язаний арматурою. Так стоїть вже аж… три роки.
А поруч, на другій будівлі, «без підстраховки» на одній нозі з 1896р. стоїть бог торгівлі та прибутку Меркурій (він же Гермес). Він тримає в руках кадуцей – магічний жезл, що володів здатністю примиряти ворогів. Жезл обвитий двома зміями на яких Меркурій вирішив перевірити дію кадуцея. В окультизмі жезл Меркурія вважається символом ключа, що відкриває межу між тьмою й світлом, добром і злом, життям і смертю (саме із цим значенням, ймовірно, зв'язане використання кадуцея як символу медицини в США).
Торговий дім збудував в кінці ХІХст. Грюнштейн. Кажуть він виграв велику суму в Парижі, і побудував цей палац. На той час в Мукачеві налічувалось близько двохсот торгівців.

 
Читати далі...

Переглядів:
306
Рейтинг:



Жіночий монастир XVIII-XIX ст. Мукачево

Дата запису: 2012-07-13

Автор статті: Микола Біляк

Православний монастир Святого Миколая розташований на  Чернечій горі. Датується XIVст., Засновником вважається подільський князь Федір Корятович (Поділля - це теперішні вінницька та хмельницька обл.), який володів Мукачевом та навколишньою територією в 1396-1414 роки.
Існує легенда, що коли Федір Корятович оглядав свої володіння, йому на шляху зустрівся великий Змій. Сили були нерівними і князь не міг подолати його, тоді він закликав на допомогу Св.Миколая - так Змій був переможений. На честь цієї перемоги Федір Корятович вирішив побудувати монастир. А місце будівництва вказав йому ангел що з’явився над річкою Латориця. Ось так за легендою серед чудової природи, на горі біля річки, вдалині від міста було засновано православний чоловічий монастир.

 
Читати далі...

Переглядів:
293
Рейтинг:



Виставка церковної дерев'яної архітектури Закарпаття

Дата запису: 2013-04-17

Автор статті: Микола Біляк

Виставка представляє собою експозицію картин закарпатського народного художника Івана Шутєва та макетів дерев'яних церков Закарпаття зроблених народним умільцем Андрієм Воробцем. З їхньою допомогою можна ознайомитись з народною сакральною архітектурою етнічних народів Закарпаття (бойків, лемків, гуцулів).

На Закарпатті існувало близько 600 дерев'яних церков. На сьогоднішній день існує 118, але з кожним роком їх стає все менше. Причиною зникнення стають пожежі, та відсутність коштів для збереження цих цінних памяток краю.

80 мініатюрних церков збудував закарпатський умілець Андрій Воробець із с.Розтока (Міжгірський р-н). Благодійний фонд визнав роботи Воробця унікальними й придбав сорок макетів для мукачівського музею.

 
Читати далі...

Переглядів:
125
Рейтинг:



Меморіал "Панорама Фесті" біля Мукачево

Дата запису: 2013-10-18

Автор статті: Василь Полевий

Поблизу Мукачево на г.Кендерешівка висота якої 200м над рівнем моря, відкрито новий памятник. Дана подія відбулась в вересні 2013 року і приурочена на честь того, що саме з цього місця у 1896 році були намальовані ескізи великої панорамної картини всесвітньо відомого художника Арпада Фесті ,, Прибуття угорців”.

117 років тому, він разом з художниками Ласло Меднянським та Єне Барчаи в честь 1000-ліття заснування Угорської Держави створили монументальне полотно ( циклограма площею 1800 м.кв.), робота, яка відтворювала важливий історичний момент угорської нації, а саме прибуття угорських племен на свою батьківщину.

 
Читати далі...

Переглядів:
203
Рейтинг: