Цікаві місця

Водоспад Шипіт

Дата запису: 2013-03-13

Автор статті: Іштван Алмаші

На річці Пилипець неподалік від села з однойменною назвою розташовується мальовниче містечко - місцева пам'ятка, яка називається водоспад Шипіт. Назва досить незвичнва, проте водоспад цей може називатися по-різному, причому кожна з назв буде однаково вірною - це може бути і Шепіт, і Шипот, і Шопіт, проте всюди з наголосом на перший склад. Однак варто послухати звуки падаючої води, і стане одразу зрозуміло, що вода тут по-справжньому шелестить, ніби розмовляє пошепки.
        Шипіт - це не єдиний водоспад в Закарпатті. Причому багато з них називаються гуркали - за шум, який видає вода при падінні з висоти. На відміну від всіх інших водоспадів, Шипот не гримить, а навпаки, шепоче. Безліччю струменів вода падає на кам'яні виступи розбивається, і знову падає вниз так званим каскадом.
      Завдяки талим водам, яких багато навесні, Водоспад Шипіт набуває ще більшого зачарування. Власне вода, яка утворює водоспад, бере свій початок в горах - на Боржавських полонинах. Що ж стосується загальної висоти водоспаду, то вона становить 14 метрів.

 
Читати далі...

Переглядів:
201
Рейтинг: