Цікаві місця

Ужгородський Замок (краєзнавчий музей)

Дата запису: 2012-07-14

Автор статті: Тетяна Богданець

Фортеця вперше згадується угорським літописцем Анонімом в хроніках "Діяння угорців", де описано заснування ужгородського замку в IXст. славянським князем Лаборцем. Події описувані Анонімом відбувалися у 895р: Древні угри керовані своїми вождями - Альмошем і його сином Арпадом, перейшли гори карпати через верецький перевал і спустились в дунайську низовину. Коли угорці оточили замок, князь Лаборець вирішив втекти до більш укріпленої фортеці в м.Земплін, але угри наздогнали його і розбивши військо словян повісили Лаборця біля річки Свіржава. З тих пір в народі річку перейменували на Лаборець, щоб зберегти память про славного князя.

 
Читати далі...

Переглядів:
215
Рейтинг:Ужгородський музей архітектури та побуту «скансен»

Дата запису: 2012-07-15

Автор статті: Вікторія Ворона

Ужгородський скансен представляє собою Закарпаття в мініатюрі.

Тут представлені зразки будівель та садиб закарпатців низинних районів – це русини-долиняни, румини та угорці, а також горян – бойки та гуцули.

В музеї зібрано більше 20 споруд різного призначення церква, школа, корчма, кузня, млин.
Почали будувати музей в 1965р. для відвідувачів відкрився в 1970р. Займає 4га. (Для порівняння Національний музей архітект.та побуту України („Пирогово”) займає 150 га і експонує більше 300експонатів. Відкритий в 1976р.)
Місцевість, на якій розміщено скансен, в ХІХ ст. використовувалась як кладовище і носила назву "Могильний сад".

 
Читати далі...

Переглядів:
219
Рейтинг:Історичний центр Ужгорода

Дата запису: 2012-07-16

Автор статті: Володя Данканич

На місці де дорога перетинає кордон збудований КПП (контр пропускний пункт). На КПП працюють дві служби прикордонна, що забезпечує порядок, і митна де перевіряють документи та груз.
Переше село за кордоном має назву Нижнє Немецке.
Словаччина - 5,38млн.чол. Столиця Братислава. лежить  на р.Дунай біля кордону з Австрією. В основному гориста місцевість. В цій країні є знаменитий лижний курорт Високі Татри – це найвища частина Карпат (гора Герлаховський Штит 2655м – є найвищою точкою Карпатських гір)
Словаччина входить до Євросоюзу – отже це є кордон з Євросоюзом.

За 20км південніше стоїть КПП в м.Чоп де перетинають кордон з Угорщиною, а за 60км північніше – кордон з Польщею.

   
Читати далі...

Переглядів:
275
Рейтинг:Міні-пам'ятники Ужгорода

Дата запису: 2014-02-10

Автор статті: Василь Полевий

В час коли відкриттям памятника вже нікого не здивуєш, в Ужгороді вирішили креативно підійти до цього питання. Замість монументальних, великих скульптур з'явились маленькі до 20см памятники, які не тільки прикрасили Ужгород але й внесли ще одну родзинку в місто.

Автор всіх міні-памятників - ужгородський скульптор Михайло Колодко.

 
Читати далі...

Переглядів:
192
Рейтинг: