КАЛЕНДАР ФЕСТИВАЛІВ
Дата запису: 2012-12-25
Автор статті: Вікторія Ворона |
|
Фестиваль «ЧЕРВЕНЕ ВИНО» м.Мукачево
Дата запису: 2012-12-25
Автор статті: Олег Куцин |
Чотири мукачівські Василі – Ільтьо, Цицак, Гонак і Ковбаско, на Святого Василя вирішили започаткувати свято «Червене вино». Власне «червене вино», а не «червоне», як воно правильно звучить українською, бо такою русинською мовою його створювали 1996 року. Вже опісля однойменний фестиваль «Червене вино» став своєрідним плацдармом для організації фестивалів в Берегові та Виноградові, а також ужгородських – «Сонячний напій» та «Закарпатське божоле». Традиційно на цьогорічному «Червеному вині» працювало і журі.
|
Міжнародний фестиваль різників свиней (гентешів)
Дата запису: 2012-12-26
Автор статті: Славка Паук |
Село Геча (Mezogecse), розташоване неподалік угорського кордону і заселене переважно етнічними угорцями. Щороку, в останній тиждень січня, сюди з’їжджаються туристи з усіх куточків України і ближнього зарубіжжя на «Діснотор» – міжнародний фестиваль-конкурс різників (гентешів). «Діснотор» (“дісно” – свиня, “тор” – поминки) – міроприємство для тих, хто професійно займається заготівлею свинини та приготуванням страв із неї. Його практичне значення – у взаємодопомозі і традиції ділитися. Коли в господарстві ріжуть свиню, сусіди допомагають солити й коптити м’ясо та сало, робити ковбаси і тушонки. Усім, хто став у пригоді, а також родичам господарі збирають по “кошику” ще теплого м’ясця. Ввечері, коли робота вже закінчена, влаштовують трапезу на вшанування свинки.
|
Міжнародний фестиваль «Біле вино» м.Берегово
Дата запису: 2012-12-26
Автор статті: Іван Белей |
У самому центрі квітучого краю, у містечку Берегово, щороку саме на початку весни відбувається фестиваль білого вина. Та це й не дивно, адже містечко по праву претендує на статус виноробної столиці Західної України. Найкращі з місцевих виноробів об’єдналися в орден святого Венцела, присягнувши всіляко популяризувати винну славу Берегівщини і стали натхненниками фестивалю, на якому щовесни найкращі винороби регіону представляють свою продукцію.
Покровитель виноробства насправді є досить знаною персоною. Угорський Венцел (нім. Wenzel) – це насправді Вацлав, - святий однаково шанований як католиками, так і православними. Князь Вацлав правив у Чехії з 924 по 935 рік і ревно поширювавхристиянство у Чехії. Вважається, що був вбитий через заздрість своїм молодшим братом Болеславом під час бенкету. Сталося це 28 вересня 935 року, з тих пір цей день є не лише днем його пам’яті, а й великим християнським святом, а у Чехії ще й Днем державності.
|
Еротичний арт-фестиваль «Березневі коти»
Дата запису: 2012-12-26
Автор статті: Алла Попович |
Те, що березень завжди асоціюється з підвищеною сексуальною активністю котів , послужило назвою закарпатському фестивалю, який у часі та за тематичним навантаженням якраз збігається з котячою поведінкою.
У кого б які асоціації не виникали, але НЕ ДУМАЙТЕ ЗАЙВОГО ) - фестиваль має своєю метою розвиток та популяризацію сучасного мистецтва в Закарпатті, виховання естетичних почуттів через популярну, привабливу серед широких верств населення тему еротики. Він стимулює літературні та мистецькі процеси у краї, залучає талановиту молодь та найширші верстви населення до участі у культурно-мистецьких подіях, виховує здорове, не спотворене штампами та стереотипами, ставлення до прекрасного, а також розвиває міжнародну співпрацю та підвищує туристичний потенціал краю. ..
|
Фестиваль риболовів та угорської ухи
Дата запису: 2012-12-27
Автор статті: Славка Паук |
Ще в сиву давнину, люди вважали, що Земля тримається на трьох рибинах – китах, які плавають в безмежному всесвітньому океані. Такі уявлення можна зустріти у багатьох народів. Наприклад індіанці Перу вірили в те, що першою на світі була риба, створена у “горішньому світі”, яка породила всіх інших риб, які в свою чергу, породили людей. У іранців і сусідніх їм народів риба – рятівник бога – чисте створіння. У кельтських народів риби – символ Вищої Мудрості і провісництва. Зокрема в Японії, Китаї та інших країнах Азії особливо шанують коропа. Короп символізує молодість, наполегливість, силу. Водночас у багатьох народів риба – символ життя, плодючості, кохання.
|
Фестиваль вина та меду «Сонячний напій». м.Ужгород
Дата запису: 2012-12-26
Автор статті: Тетяна Богданець |
У центрі Ужгорода закарпатські винороби та пасічники представляють продукцію своїх приватних господарств. Учасниками фестивалю «Сонячний напій» зазвичай бувають і знамениті закарпатські сироварні. Організатори обіцяють насичену програму, а також великий вибір меду та вина. Кращі з них визначить експертна комісія.
|
Фестиваль виноградарів - виноробів «Угочанська лоза». м.Виноградів
Дата запису: 2012-12-27
Автор статті: Микола Біляк |
Программа фестивалю:
· Проведення попередньої професійної дегустації взірців вин, виготовлених приватними виноробами з визначенням кращих у різних номінаціях.
· Проходження театралізованої колони центральними вулицями міста Виноградова.
· Концертна програма за участі художніх колективів району, області та гостей.
· Організація виставкових «Сільських дворів», де можна ознайомитися з символікою та історією села, скуштувати страви національної кухні, переглянути виставку творів народних умільців, взяти участь у народних забавах.
|
Фестиваль "Червене вино 2013" м.Мукачево
Дата запису: 2013-01-16
Автор статті: Олег Куцин |
ПІДСУМКИ 18-го найпопулярнішого фестивалю Закарпаття, який тривав з 12 до 14 січня в Мукачеві.
За вісімнадцять років з року в рік фестиваль вина розвивався і набув великого розмаху. Кожного разу враховували недоліки попереднього і здається добились найкращого результату в цьому році. Навіть погода була ідеальна як для гостей так і для учасників фестивалю "Червене вино 2013".
Основні особливості 18-го фестивалю вина в Мукачеві:
по перше значно розширили територію фестивалю - до центральної частини міста в межах площі Миру від магазину «Прогрес» до будівлі Центральної бібліотеки ім.Духновича, що на вул.Миру, додали частину вулиці Ярослава Мудрого (до міськвідділу міліції), де перекрили проїзд автотранспорту.
|
Фестиваль «Ужгородська ПАЛАЧІНТА» (Масляна-2013)
Дата запису: 2013-02-01
Автор статті: Вікторія Ворона |
Фестиваль "Ужгородська ПАЛАЧІНТА" (Масляна-2013) відбудеться 10 лютого
на території ковзанки біля ТЦ "ДАСТОР"
В програмі:
народні гуляння
концертна програма
веселі розваги та конкурси
призи для сміливців, що вилізуть на стовб
традиційні закарпатські страви
|
Фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош-2013»
Дата запису: 2013-03-21
Автор статті: Катерина Переста |
Програма цьогорічного фестивалю уточнюється і буде опублікована по готовності, а поки що пропонуємо минулорічну, яка була повністю виконана — фестиваль вдався на славу!
18-19 травня 2013, смт. Чинадієво, замок Сент-Міклош,
Мукачівський р-н, Закарпатська область
Срібний Татош – закарпатський пегас, символ чистоти та благородства, вірності та честі, мужності і доброти, кличе за собою в мандри. Світ середньовіччя загублений у попелі часів і розмитих спогадів, і не більш, ніж згадка в старих легендах. Заховані від людського ока, забуті міфічні герої, й надалі живуть поруч із нами. Та готові знову увірватися в звичний ритм нашої повсякденності на крилах Срібного Татоша.
|
«ГАМОРА» - фестиваль ковальського мистецтва
Дата запису: 2013-03-21
Автор статті: Алла Попович |
Фестиваль «Гамора» проводиться на базі унікальної діючої водяної кузні у селі Лисичево Іршавського району. Унікальної, бо ж вона чи не єдина в Європі все ще працює, використовуючи силу води: вода з місцевої річки Лисичанка приводить в рух величезне колесо, а воно, своєю чергою, забезпечує роботу молота. Європейські кузні-гамори нині всі мають статус музеїв, натомість у закарпатській водяній кузні ковалі працюють і сьогодні. Разом з тим, має закарпатська кузня-гамора і статус музею, і статус пам’ятки архітектури, що засвідчує відповідна табличка на стіні будівлі.
|