Фестиваль "Червене вино" м.Мукачево |
Фестиваль «Червене вино» в Мукачеві був започаткований 1996 року проходить напередодні Старого Нового року і дня святого Василя - 12-14 cічня. |
|
Чотири мукачівські Василі – Ільтьо, Цицак, Гонак і Ковбаско, на Святого Василя вирішили започаткувати свято «Червене вино». Власне «червене вино», а не «червоне», як воно правильно звучить українською, бо такою русинською мовою його створювали 1996 року. Вже опісля однойменний фестиваль «Червене вино» став своєрідним плацдармом для організації фестивалів в Берегові та Виноградові, а також ужгородських – «Сонячний напій» та «Закарпатське божоле». Традиційно на цьогорічному «Червеному вині» працювало і журі.
У мукачівському фестивалі «Червене вино» беруть участь як приватні винороби, так і знані фірми, що презентують вина під власними торговельними марками. На заході пропонується вино біле, червоне, рожеве; гаряче та холодне; з корицею та медом; з пляшки, бочечки, діжки, термоса.
Кращих серед виноробів-аматорів визначає журі, яке складається з висококваліфікованих фахівців виноробства. Найсмачніші вина визначаються у номінаціях — найкраще червоне, біле та десертне вино.
У 2008 році гостями фестивалю були тодішній Президент України Віктор Ющенко та Президент Угорщини Ласло Шойом — відтак, подія широко висвітлювалась у загальнодержавних і міжнародних ЗМІ. |
|
У 2010 році фестиваль відвідали понад 50 тисяч гостей, що дозволяє зараховувати його до числа наймасовіших винних фестивалів в Україні. Також у 2010 році закарпатський рок-гурт Rock-H / Рокаш вперше презентував на відкритті фестивалю свою пісню "Вінко червеноє" , яка стала неофіційним гімном фестивалю. |
Попередній фестиваль (2012р.) |
На фестивалі вина у Мукачеві «Червене вино 2012» переміг винороб Іван Урста з села Великі Береги, що на Берегівщині. Кращий винороб Закарпаття отримав у подарунок коня. |
|
Друге міце посів Карло Шош (с. Кідьош, Берегівський район).
Третє розділили між собою троє виноробів – Іван Данч (с.Кідьош Берегівського району), Василь Анталовський (с.Бобовище Мукачівського району) та Марія Шаленик (с. Бобовище, Мукачівського району). |
|
Сімнадцятий за ліком фестиваль зібрав рекордну кількість учасників (150 наметів), а дегустаційний майданчик був значно більшим ніж в попередні роки.
Тисячі мукачівців та гостей краю впродовж трьох днів змогли відчути смак напоїв, виготовлених місцевими виноробами. Окрім того, в центрі міста можна було скуштувати й традиційні закарпатські страви. А ще в програму фестивалю оригінально вписалися різноманітні культурно-митецькі заходи, зокрема виступи колядницьких колективів області, виконання колядок, щедрівок, постановки вертепів тощо.
У неділю, 15 січня, стали відомі найкращі винороби краю. Їх визначило компетентне журі, а церемонія вшанування майстрів хмільного напою відбулася на сцені біля міського будинку культури.
Серед почесних гостей фестивалю цього дня був і наш земляк лідер Єдиного Центру, Почесний громадянин Мукачева Віктор Балога. Вітаючи присутніх, він наголосив, що традиції закарпатського виноробства треба примножувати та поширювати. Й побажав майстрам цієї справи подальших успіхів і наснаги.
Відтак Віктор Балога разом з міським головою Золтаном Лендєлом вручив призерам цьогорічного фестивалю оригінальні подарунки. Зокрема, великі мішки борошна та діжки для зберігання вина.
Ціни на фестивалі "Червене вино" 2012.
Ціна 200 г погара/стакана вина коштує від 3 грн і до 25 грн.
Значно дешевше брати відразу літр. Є намети, де Вам його продадуть і за 15 грн. Але 1 л хорошого закарпатського вина коштуватиме від 30 грн і до 150 грн. Тепер щодо закуски. Окрім солеників на «Червеному вині» пропонують добряче попоїсти.
За порцію гарячого бограчу Вам доведеться віддати від 20 грн. Майже стільки коштує і 100 г шашлику – від 18 грн. Окрім того, гостям пропонують смажені ковбаски (по 8 грн.) та картоплю з салом (від 5 грн.)
Щоб впорядкувати настрій та втішити шлунок Вам вистачить 150-200 г шашлику, порцію бограчу і погарчиків зо три-чотири вина. А це від 80 грн. |