Автор: Алла Попович

Дата: 2013-02-26

Дегустаційний зал "Медовий дім" (Мукачево)

Медовий дім в МукачевоПерший в Україні дегустаційний зал “Медовий дім” в рамках “Медового туристичного маршруту Закарпаття” запрошує всіх відчути смак справжнього карпатського меду.

В ”Медовому домі ” ви зможете відчути дух справжнього вулика, продегустувати різні сорти меду з власної пасіки, почуєте захоплюючу розповідь і побачите фотографії про життя та роботу бджіл. Дізнаєтеся про продукти бджільництва та їх користь. А також у нас можна побачити колекцію меду з більш ніж 40 країн світу, карту України в сотах, унікальні воскові свічки, колекцію іграшкових бджілок.

Дегустація меду в МукачевоНа деякий час можете стати навіть бджолярем, одягнувши костюм пасічника та взявши до рук його інструменти (стамеску, димар та ін.) і почати роботу у справжньому вулику (на жаль без бджіл). А бджілок можна побачити за склом у вулику (але тільки літом).

Дегустація меду.

Дегустація меду МукачевоДегустація:
1 - чотири сорти карпатського меду;
2 - квітковий пилок;
3 - два види медовухи;
4 - медовий бальзам;
5 - мінеральна вода, соломка.

мед - це чудовий дарунок природи, над створенням якого працюють бджоли і квіти.
квітковий пилок являє собою масу дрібних зерен мікроскопічних розмірів, які утворюються в спеціальних органах квітки і збираються бджолами.
медовуха - напій, який виготовляється за допомогою бродіння меду і плодів ягід.
медовий бальзам – настій на лікарських травах, зеленому горісі, меді.

Дегустація меду в МукачевоДегустація меду в Мукачево

Мед з верби, кульбаби і садів (з квітня-травня). Він має чудовий смак і аромат, темно-янтарний колір, досить швидко кристалізується, а при кристалізації має дрібнозернисту структуру. При значному вмісті нектару з верби може мати гіркуватий присмак.

Мед з білої акації – один з найкращих і найцінніших сортів меду, майже один з великого асортименту закарпатських медів є монофлорним (отриманий з одного виду медоносів). Акацієвий мед має тонкий квітковий аромат та ніжний смак, світло-золотистий, майже прозорий колір. Містить багато фруктози, тому дуже довго не кристалізується.

Літні сорти меду бджоли починають збирати з липи та ожини. Він має темно-червоне забарвлення, сильний духмяний аромат та кислуватий присмак.

Дегустація меду в МукачевоМед з різнотрав’я, зібраний бджолами в кінці літа з великого розмаїття різних квітів та бур’янів, має темно-коричневий колір, насичений аромат та терпкий, приємний смак. Досить швидко кристалізується.

Основну частину меду складають моноцукри – глюкоза і фруктоза, які повністю засвоюються організмом людини, мед також містить амінокислоти, ферменти, ароматичні речовини. Завдяки макро- і мікроелементам присутнім у меді, а це 37 найменувань, кров насичується майже всіма необхідними складовими та є ідеальним джерелом енергії. Також у складі меду виявлено 12 вітамінів, які суттєво впливають на всі обмінні процеси. Мед має бактерицидні властивості, тобто здатність вбивати хвороботворні мікроорганізми або затримувати їх ріст.

Маточне молочко виділяється глотковими залозами бджіл і представляє собою корм для бджолиної матки та личинки майбутньої матки. Маточне молочко багате біологічно-активними речовинами, воно містить в собі білки, жири, вуглеводи, ферменти, гормони, вітаміни групи В, РР, Е. До складу маточного молочка також входять всі незамінні амінокислоти.

І тому маточне молочко підвищує життєвий тонус (особливо у старих та ослаблених людей), нормалізує всі обмінні процеси, покращує вегето-судинну систему, зір, пам’ять, регулює артеріальний тиск, має антиспазматичні властивості (сприяє ліквідації спазмів судин), стимулює кровотворення, знижує рівень цукру в крові, прискорює виведення з організму токсинів, стимулює та регулює функцію ендокринних залоз (в тому числі і статевих), знижує рівень холистерину, має протизапальну дію.

Приймати молочко найкраще вранці, до сніданку та в обід по ½ коф.л. Його необхідно потримати у роті до повного розчинення (бажано не запивати і користуватися дерев’яною або пластмасовою ложкою).

Дегустація меду в МукачевоПергово-медова суміш (бджолиний хліб). Пилок занесений бджолами у вулик, складений у комірки і залитий медом проходить у вулику так званий процес молочнокислого бродіння, в результаті чого квітковий пилок перетворюється на пергу або бджолиний хліб.

Із перги виділено до 100 видів дріжджів, які синтезують вітаміни, збагачують пергу деякими ферментами та ліпідами. Бджолиний мед – найбагатше джерело вітамінів, особливо багато в ньому каротиноїдів, вітаміну Е, мінеральних елементів, багато вітамінів групи В.

Завдяки унікальному хімічному складу перга корисна не тільки для бджіл, але й для людини. Вона підвищує імунітет, підвищує адаптогенні властивості організму, сприяє зменшенню втоми, відіграє важливу роль в дієтичному харчуванні. Бджолиний хліб застосовують під час лікування колітів, хронічних запорів, проносів, гепатитів. Чудовий вплив на шлунково-кишковий тракт обумовлений мікрофлорою перги. У світі не існує іншого натурального продукту, що міг би повністю збалансувати заселення кишківника мікроорганізмами, які нормалізують процеси травлення. Бджолиний хліб допомагає відновити кровообіг після перенесених інсультів, судини стають більш еластичними.

Приймається двічі на добу за півгодини до сніданку і перед сном по ½ ч. л.

Дегустація меду в МукачевоПилок бджолиний. Кружляючи по квітці бджола набирає на себе пилкові зерна, а потім лапками зчищаючи їх з себе, додаючи до нього нектар та свої ферменти, формує грудочки пилку і вкладає ці грудочки у спеціальні кишеньки на задніх лапках, тому квітковий пилок ще називають бджолине обніжжя.

Пилок є безцінним дарунком природи. Не існує іншого продукту, що міг би порівнятися з концентрацією всіх складових компонентів, необхідних для розвитку і функціонування організму людини. В ньому виявлено до 240 сполук, що беруть участь у біохімічних процесах. У ньому містяться всі незамінні амінокислоти, білки, вуглеводи, залізо, калій, а загалом містить 28 мінеральних елементів, у пилку багато провітаміну А. Він містить велику кількість активатору росту.

Пилок має різнобічний терапевтичний ефект, він стимулює ріст і відновлення пошкоджених тканин організму, в тому числі печінки, кровотворної тканини, підвищує гемоглобін у крові, зміцнює капіляри, знижує вміст холестерину в крові, стимулює імунну систему, має загальнозміцнюючу дію, підвищує розумову та фізичну працездатність, сприяє загоєнню ран, зменшує запалення, поліпшує самопочуття, нормалізує сон.

Вживати пилок потрібно по 1 ч. л. 1-2 рази на день. Його потрібно розжувати, а можна змолоти в порошок і змішати з медом, але в обох випадках пилок потрібно деякий час потримати у роті для обробки слиною (бажано не запивати водою).

Бджолиний підмор. Мертві бджоли не гудуть – але лікують. Тільця мертвих бджіл – називають підмором. Завдяки науковим дослідженням виявлено, що лікувальні властивості бджолиного підмору пов’язані з речовинами, які містяться у хітиновому покриві бджоли, а саме гепарином та гепариноподібними речовинами.

Гепарин має здатність гальмувати запальні процеси, стабілізувати кров’яний тиск, позитивно впливає на кровоносну систему та стан судин. Бджолиний підмор є дуже ефективним лікарським засобом. Його застосовують при серцево-судинних захворюваннях, хворобах нирок та судин головного мозку, а також для лікування передміхурової залози. Цей екстрат призначається також людям похилого віку, при слабкій пам’яті та для підвищення імунних сил організму.

Приймають його протягом 1-2 місяців по 15-20 крапель двічі на день після їжі.

Личинки воскової молі. Воскова міль та її личинки є шкідниками бджіл. Цей вид комах живиться тільки в одній стадії життєвого розвитку – личинки. Травні ферменти личинок молі, які розвиваються завдяки вживанню бджолиного воску, руйнують і воскові оболонки туберкульозних бактерій. Екстрат личинок воскової молі містить вільні амінокислоти, біологічно важливі макро- та мікроелементи (дуже багато цинку і магнію).

Дегустація меду в МукачевоПрепарат екстракту личинок воскової молі здатний заліковувати каверни в легенях та свіжі фляки міокарда після інфаркту, знижує рівень цукру в крові, запобігає відкладенню жирів в печінці і на стінках кровоносних судин, знижує рівень холестерину. Його застосовують при захворюваннях бронхолегеневої системи, при лікуванні аденоми простати, сприяє росту та відновленню тканин, засвоєнню кальцію, посилює синтез гемоглобіну.

В загальному препарат є загальнозміцнюючим, антистресовим, адаптогенним засобом, як для лікування, так і для профілактики.

Приймати – дорослим по 15-20 крапель з водою двічі на день, дітям – стільки крапель, скільки років дитині (5 років – 5 крапель), після їжі.

Забрус. Перед відкачуванням меду пасічники зрізають із стільників воскові кришечки, якими бджоли запечатують мед. Ці воскові кришечки називають забрусом. Перед заклеюванням бджоли вносять під кришечки найбільше біологічно активних сполук, в тому числі лізоцим. Лізоцим бджолиній родині забезпечує антибактеріальний захист, а в людському організмі він є активатором імунної системи. Саме цей мед з лізоцимом потрапляє в забрус.

Забрус є високоефективним засобом для лікування бактеріальних та вірусних захворювань носоглотки та верхніх дихальних шляхів.

Приймати по 1 ч.л. – 3-4 рази в день.

Прополіс. Прополіс або бджолиний клей – це смолиста речовина, зібрана бджолами з різних видів рослин та оброблена секретами їх залоз.

У прополісі виявлено багато біологічно активних сполук, в тому числі флавоноїдні сполуки, ефірні олії, органічні кислоти, вітаміни, мінеральні елементи та мікроелементи. А загалом, прополіс – це унікальний комплекс хімічних сполук рослинного та тваринного походження.

Прополіс – натуральний антибіотик. Він має протизапальну, антисептичну, біостимуляторну дію. Використовується при простудних захворюваннях, гайморитах та насморках, захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Гомогенат трутневих личинок. ГТЛ (личинкове молочко) – це віджим личнок трутнів. Це дуже цінний біологічно активний продукт. Він містить стільки ж білку, скільки м’ясо або гриби. В гомогенаті лічинок вітаміну Д більше, ніж у риб’ячому жирі. Має чудову оздоровлюючу та омолоджуючу дію на організм, підвищує імунітет.

Приймають (суміш з медом) – 1-2 грами (1 ч.л.) в день після їжі, потримавши в роті до повного розчинення.

Адреса:

Україна, Закарпатська область,

м.Мукачево, вул.Стара,50

Переглядів:
103
:Проголосувало
2

 

Оцінити: 1 2 3 4 5

Коментарі до замітки:

Додати ваш коментар

Введіть обчислення

мінус три =